"Twoja krew - moje życie" KREW i jej składniki POTRZEBNE każdego dnia! Pacjenci z chorobami hematologicznymi, kardiologicznymi, onkologicznymi, z nowotworami oraz ofiary wypadków, często z udziałem dzieci CZEKAJĄ na POMOC. Podczas zabiegów chirurgicznych wykorzystuje się około 6 jednostek, przy przeszczepieniu wątroby ok. 20 jednostek, a w przypadku ofiar wypadków ok. 10 jednostek krwi. NIE bądź obojętny-ODDAJ KREW

Logo - Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr Konrada Vietha w Radomiu

 Apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr Konrada Vietha w Radomiu

Szanowni Państwo!

Sytuacja, z którą mierzymy się w ostatnich dniach- niedobory krwi grup 0, A, B, AB Rh(-) oraz 0, A Rh(+) jest bardzo trudna/DRAMATYCZNA, co budzi poważny niepokój.

Obecnie krew wydawana jest tylko i wyłącznie na ratunek życia.

Dlatego uprzejmie PROSIMY Państwa o nagłaśnianie problemu, o APELOWANIE o oddawanie krwi na Państwa portalach społecznościowych, stronach itp.

 

Mamy nadzieję, że dzięki Państwa pomocy przetrwamy ten trudny czas. Chcemy nieść pomoc wszędzie tam gdzie potrzebny jest ten niezastąpiony lek – krew.

Jesteśmy bardzo aktywni, dostępni w wielu miejscach dawnego województwa radomskiego na akcjach wyjazdowych http://www.rckik.radom.pl/dla-dawcow/informacje/akcje-wyjazdowe/, czekamy na Dawców w naszym Centrum oraz Terenowym Oddziale w Grójcu http://www.rckik.radom.pl/kontakt/

Z góry DZIĘKUJEMY za pomoc i zrozumienie.