program czyste powietrze tablica informacyjna

W Urzędzie Gminy w Jastrzębiu został utworzony punkt konsultacyjno-informacyjny w ramach Programu Priorytetowego "Czyste Powietrze". Zainteresowanych mieszkańców gminy zapraszamy do korzystania z punktu, który ma celu ułatwienie wnioskodawcom aplikowanie o dofinansowanie w ramach programu „ Czyste Powietrze”

GODZINY PRACY PUNKTU:

PONIEDZIAŁEK – od 9.00 do 13.00

WTOREK – od 9.00 do 13.00

ŚRODA – od 8.00 do 12.00

Wszelkich informacji można uzyskać osobiście, w siedzibie urzędu,

telefonicznie pod nr tel.    48 628 48 73

oraz e-mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

logo cp

Spotkanie informacyjne dla mieszkańców Gminy Jastrząb

 Program Priorytetowy Czyste Powietrze

 

Gmina Jastrząb realizacje „Program Czyste Powietrze” w związku z tym Wójt Gminy Andrzej Bracha zaprasza mieszkańców zainteresowanych złożeniem wniosku o dofinansowanie w ramach przedmiotowego Programu na spotkanie informacyjne w dniu 19.04.2022 (wtorek) godz.: 16:00  w Świetlicy Środowiskowej w Jastrzębiu, Pl. Niepodległości 5, 26-502 Jastrząb

Podczas spotkania omówione zostaną m.in. warunki jakie trzeba spełnić, aby aplikować o dofinansowanie, jakie dokumenty należy złożyć, na jaki zakres można uzyskać dofinansowanie i w jakiej wysokości.

Ponadto informujemy, że w Urzędzie Gminy w  Jastrzębiu funkcjonuje punkt konsultacyjno-informacyjny w dniach: poniedziałek - wtorek w godz. od 9.00 do 13.00 oraz w środę w godz. od 8.00 do 12.00.

Ze względu na duże zainteresowanie Programem prosimy o wcześniejszy kontakt w celu ustalenia godziny wizyty w punkcie pod nr tel. 48 6284873.

Logo Czyste Powietrze

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że w dniu dzisiejszym został rozpoczęty nabór wniosków o dofinansowanie w formie dotacji dla Beneficjentów uprawnionych do najwyższego poziomu dofinansowania.

Jednocześnie wprowadzono zmiany, które mają zastosowanie również do wniosków o dofinansowanie złożonych w ramach wcześniejszych wersji Programu.

Zapraszam Państwa do zapoznania się z ogłoszeniem o naborze:

https://wfosigw.pl/ogloszenie-o-naborze-wnioskow-dla-beneficjentow-uprawnionych-do-najwyzszego-poziomu-dofinansowania-w-ramach-czesci-3-programu-priorytetowego-czyste-powietrze-oraz-o-zmianie-programu/

Logo Czyste Powietrze

Nowości w programie „Czyste Powietrze” planowane na 2022 r.

Trzecia część programu „Czyste Powietrze” z najwyższym dofinansowaniem do 69 tys. zł przy dochodzie na członka gospodarstwa domowego 900 zł lub 1260 zł (dotyczy odpowiednio gospodarstw wieloosobowych i jednoosobowych), oraz dla osób z ustalonym prawem do zasiłku, a także zmiany dotychczasowego programu, żeby jeszcze łatwiej sięgać po dotacje – to najbliższe plany Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na 2022 r. w zakresie „Czystego Powietrza”.

Wprowadzenie nowej części programu „Czyste Powietrze” dla beneficjentów uprawnionych do najwyższego poziomu dofinansowania podzielono na dwie fazy.

Szanowni Państwo

W załączeniu przedstawiamy zaktualizowaną listę banków, które uczestniczą w realizacji PPCzP.

lista banków

Logo Czyste Powietrze

Przypomnienie: Od 1 stycznia 2022 r. wycofanie dotacji na kotły węglowe w „Czystym Powietrzu”

 więcej informacji pod adresem: https://wfosigw.pl/przypomnienie-od-1-stycznia-2022-r-wycofanie-dotacji-na-kotly-weglowe-w-czystym-powietrzu/

Logo Czyste Powietrze

Gmina Jastrząb informuje że zmienił się termin spotkania informacyjnego dot. Programu Czyste Powietrze

na dzień 13 grudnia 2021 r godz. 16.00 w Świetlicy Wiejskiej w Kolonii Kuźnia.

Zaproszenie

Gmina Jastrząb realizacje „Programu Czyste Powietrze” w związku z tym Wójt Gminy Andrzej Bracha zaprasza mieszkańców zainteresowanych złożeniem wniosku o dofinansowanie w ramach przedmiotowego Programu na spotkanie informacyjne w dniu 22.11.2021 (poniedziałek) godz.: 16:00  w Świetlicy Wiejskiej w Kolonii Kuźnia.  

Informujemy, że spotkania informujące dla mieszkańców o zasadach Programu będą odbywać się cyklicznie jedno na kwartał.

Harmonogram spotkań na rok 2022 będzie opracowany w styczniu 2022 r.                                                   

                                                                                                         

logo Czyste Powietrze

WYMAGANE ZAŁĄCZNIKI DOŁĄCZONE DO WNIOSKU O PŁATNOŚĆ

W zależności od zakresu rzeczowego przedsięwzięcia oraz wprowadzonej do wniosku o płatność informacji o rozliczanych dokumentach zakupu,

Beneficjent załącza do wniosku wskazane w części E załączniki podając ich liczbę.

W szczególności do wniosku powinny zostać dołączone następujące dokumenty:

Zaproszenie

W związku z przystąpieniem Gminy Jastrząb do realizacji „Programu Czyste Powietrze”, Wójt Gminy Andrzej Bracha zaprasza mieszkańców zainteresowanych złożeniem wniosku o dofinasowanie w ramach przedmiotowego Programu na spotkanie informacyjne w dniu 09.09.2021 r (czwartek) godz.: 16:00  w świetlicy wiejskiej w Gąsawach Rządowych.

Informujemy, że spotkania informujące dla mieszkańców o zasadach Programu będą odbywać się cyklicznie jedno na kwartał.

Zmiany w programie Czyste Powietrze od 1 lipca 2021

1 lipca 2021 r. weszła w życie nowa wersja programu „Czyste Powietrze”, uwzględniająca wycofanie dotacji na kotły węglowe (od 1 stycznia 2022 r.), zwiększenie progów dochodowych w części drugiej programu (podwyższony poziom dofinansowania) oraz poszerzenie listy urządzeń kwalifikujących się do dofinansowania o kotły na pellet o podwyższonym standardzie. Program został też uzupełniony o zapisy dotyczące ścieżki bankowej.

 Program „Czyste Powietrze” w zmienionej wersji, obowiązującej od 1 lipca 2021 r. i uwzględniającej ścieżkę bankową, dostępny jest do wglądu i pobrania na stronie www.czystepowietrze.gov.pl (zakładka Weź dofinansowanie/Czyste Powietrze) oraz na Portalu beneficjenta Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej https://portal.wfosigw.pl/ciezka-przez-wfoigw.