przycisk menu

Gmina na fotografii

 • Dożynki 2017
 • Turniej Tenisa Stołowego w Jastrzębiu - 2017
 • Obchody 98 rocznicy Niepodległości w Jastrzębiu
 • Dożynki 2016
 • Złote Gody w Gminie Jastrząb
 • Taniec to zdrowie, a do tego tyle emocji i okazja do spotkania się ze znajomymi
 • I Turniej o Puchar Proboszcza i Wójta Gminy Jastrząb
 • II Rajd Rowerowy Szlakiem Powstańców Styczniowych
 • Ach... co to była za zabawa...
 • 100. lecie urodzin Pani Janiny Defińskiej z Woli Lipienieckiej Małej
 • Utwardzenie drogi do źródełka na Śmiłowie
 • Ekstremalna Droga Krzyżowa z Jastrzębia do Kałkowa
 • Karnawałowy wieczorek taneczny Seniorów
 • Jastrząb - foto
 • Turniej Tenisa Stołowego w Jastrzębiu
 • Kąpiel Morsów w Jastrzębskim zalewie
 • Debata bezpieczeństwa
 • Gąsawy Rządowe - foto
 • I rajd Rowerowy
 • Bezpieczny zalew
 • Dożynki 2015
 • Modernizacja PSP Wola Lipieniecka 2015
 • 11 listopada 2015
 • 25 lat samorządu
 • I konkurs piosenki religijnej w Jastrzębiu
 • Przekazanie sprzętu ratowniczego dla OSP
 • Zalew w Jastrząbiu
 • Wola Lipieniecka Mała - foto
 • Gąsawy Plebańskie - foto
 • Orłów - foto
 • Wola Lipieniecka Duża - foto
 • Kolonia Kuźnia - foto
 • Śmiłów - foto

Aktualności

I rajd Rowerowy Szlakiem Powstańców Styczniowych

2015-06-03 14:44

I rajd Rowerowy Szlakiem Powstańców Styczniowych – modelowy sposób partnerstwa i współpracy gmin, stowarzyszeń i społeczności lokalnych
POWSTAŃCZYM SZLAKIEM

Galeria zdjęć z rajdu i pikniku.

Powstanie Styczniowe to jedno z najbardziej dramatycznych i tragicznych wydarzeń w dziejach Polski. Pamięć o nim kształtowała przez lata świadomość narodową Polaków i inspirowała twórców kultury narodowej. Okolice Szydłowca były świadkiem wielu ważnych powstańczych epizodów, w tym bitwy o Kowalę czy ataku powstańców na szydłowiecki garnizon rosyjskich wojsk, przeprowadzonego m.in. z Jastrzębia.
 By upamiętnić te wydarzenia, w nieszablonowy sposób, włodarze gmin: Orońska, Kowali i Jastrzębia wraz z działającymi na ich terenach stowarzyszeniami zorganizowali Rajd Szlakiem Powstańców Styczniowych, który ruszył z Krogulczy Mokrej, przez Kowalę do Jastrzębia. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Starosta Szydłowiecki Włodzimierz Górlicki. W imprezie wzięło udział ponad 150 uczestników, z których najmłodszy miał zaledwie pięć lat. Podczas postojów w Kowali i w Woli Lipienieckiej, kolarze mogli posłuchać prelekcji dotyczących Powstania Styczniowego na terenie danej gminy, a także skorzystać z poczęstunku zapewnionego przez organizatorów. Na mecie, nad zalewem w Jastrzębiu, zmęczonych uczestników Rajdu powitał gospodarz gminy, Wójt Andrzej Bracha oraz zaprosił wszystkich na piknik z licznymi atrakcjami. Wśród gości honorowych, którzy uświetnili swoją obecnością to wydarzenie znaleźli się m.in.: Włodzimierz Górlicki – Starosta Szydłowiecki, Anita Gołosz – Przewodnicząca Rady Powiatu w Szydłowcu, Artur Ludew – Burmistrz Szydłowca, Henryk Nosowski – Wójt Gminy Orońsko, Artur Siwiorek – Wójt Gminy Mirów, Waldemar Sowiński – Wójt Gminy Chlewiska, Dariusz Bulski – zastępca Wójta Gminy Kowala, Tadeusz Piętowski – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Szydłowcu, płk. Sławomir Gąsior – reprezentant gen. dywizji rezerwy Bogusława Packa - pełnomocnika Ministra Obrony Narodowej 
w Warszawie, Roman Burek – Komendant Główny Związku Strzeleckiego, Wojciech Warso – Przewodniczący Rady Gminy w Jastrzębiu, Marek Sokołowski – Społeczny Opiekun Miejsc Pamięci Narodowej w Szydłowcu.

Organizatorzy Pikniku przygotowali wiele ciekawych atrakcji. Jedną z nich był Turniej wiedzy o Powstaniu Styczniowym, którego zwycięzcą okazał 
się mieszkaniec gminy Orońsko: Remigiusz Ciok. Niemałą wiedzą o Powstaniu 
i jego przebiegu na terenach gmin Orońsko, Kowala i Jastrząb wykazali 
się również zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca: Paulina Ciok oraz Weronika Gromek. Swoją siłę pokazali również strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych  współpracujących gmin, którzy rywalizowali w przeciąganiu liny. Najlepsza okazała się reprezentacja z Kowali. Uczestnicy mogli jeszcze wziąć udział 
w wyścigu kajakowym przeprowadzonym na jastrzębskim zalewie oraz potrenować swoje snajperskie oko w konkursie strzeleckim zorganizowanym przez Związek Strzelecki. Niezwykłe zainteresowanie wzbudził też brawurowy pokaz ratownictwa wodnego urządzony przez Środowiskowo Lekarskie WOPR. 
W przerwach między konkursami i pokazami, uczestnicy mogli posilić 
się darmową grochówką i żurkiem, oznakować swój rower na stoisku szydłowieckiej policji, zmierzyć ciśnienie w punkcie pomiaru jastrzębskiego Ośrodka Zdrowia oraz obejrzeć stoiska gmin, stowarzyszeń i sponsorów imprezy. Gmina Orońsko i działające na jej terenie Stowarzyszenie  Odnowy 
i Rozwoju Gminy Orońsko przygotowały pokazy geofizyczne i pokaz tkactwa; gmina Kowala rozdawała gadżety i literaturę związaną z jej terenami zaś gmina Jastrząb i Stowarzyszenie Pryzmat promowały rękodzieło ludowe, malarstwo artystyczne, potrawy regionalne oraz zabawy dla dzieci. Na wystawie Śmiłowskiego kamienia zorganizowanej przez p. Annę Kowalską, można było dostać osełkę wykonaną z naszego lokalnego kamienia oraz zapoznać 
się z historią i stanem obecnym kamieniarstwa w naszych okolicach. Pięknie prezentował się również herb gminy Jastrząb wyrzeźbiony w lokalnym piaskowcu. Wśród dzieci dużą popularnością cieszyła się zjeżdżalnia oraz edukacyjne stoisko Lasów Państwowych. Piknik prowadził Michał Gajewski.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania sponsorom. Dziękujemy: Polskiej Grupie Energetycznej,  Lasom Państwowym – Nadleśnictwu Skarżysko, Starostwu Powiatowemu w Szydłowcu, Środowisku Lekarskiemu WOPR,  sieci sklepów Pestka, Hotelowi Wasik z Krogulczej, Szkółkarstwu z Orońska, piekarni z Jastrzębia, Klubowi Sportowemu Athletic, Firmom: Mar – Rom, Eko – Ryś,  Kubimex – Grzegorz Kubicki oraz wszystkim zaangażowanym gminom, stowarzyszeniom, a zwłaszcza osobom bez których wkładu pracy i chęci ta impreza by się nie odbyła.    
    Podziękowania należą się również patronom medialnym Rajdu i Pikniku. Dziękujemy: Radiu Rekord, Tygodnikowi Szydłowieckiemu, dziennikowi Echo Dnia oraz portalom: radom24.pl; szydlowiec24.pl; portalszydlowiecki.pl. Wszystkim serdecznie dziękujemy za pomoc i współpracę. Mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy i wspólnie uczcimy wojowników o wolność Polski nad jastrzębskim zalewem w jeszcze większym gronie!
    Na zakończenie pragniemy jeszcze poinformować, że zorganizowana impreza została pozytywnie oceniona przez gospodarzy innych gmin. Burmistrz Szydłowca – Artur Ludew, Wójt Gminy Chlewiska – Waldemar Sowiński, Wójt Gminy Skarżysko – Kościelne – Zdzisław Woźniak oraz Wójt Gminy Mirów – Artur Siwiorek wyrazili chęć współorganizacji imprezy w przyszłym roku. 
W odpowiedzi na propozycję Wójt Gminy Jastrząb zaproponował rajd rowerowy „gwieździsty”, czyli  z trzech kierunków:  1) Orońsko – Kowala – Jastrząb 2) Skarżysko  Kościelne – Mirów – Jastrząb 3) Chlewiska – Szydłowiec – Jastrząb. Zakończenie rajdu planowane jest nad zalewem w Jastrzębiu. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy już za rok!

Komunikat

2015-05-28 14:12

Informacja

2015-05-25 10:19

informacja o zasadach wydobycia piasku i żwiru

I Rajd Rowerowy "Szlakiem Powstańców Styczniowych"

2015-05-11 12:19

Stowarzyszenie Pryzmat z Jastrzębia, Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju Gminy Orońsko oraz Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Gminy Kowala wraz z Urzędami Gminy Orońsko, Kowala i Jastrząb zapraszają do udziału w I Rajdzie Rowerowym Szlakiem Powstańców Styczniowych. Rajd rozpocznie się w Orońsku przy Dębie Czwartaku w dniu 23 maja 2015 (sobota) o godzinie 11:00 i będzie przebiegał na trasie Orońsko – Kowala – Jastrząb.

 
O godzinie 13:00 przewidywane jest w Woli Lipienieckiej Dużej ( na krzyżówkach ), spotkanie uczestników rajdu, co umożliwi kolejnym chętnym dołączenie do grupy rowerzystów.
 
Rajd zakończy się nad zalewem w Jastrzębiu, gdzie zorganizowany będzie piknik rodzinny z licznymi atrakcjami. Dla uczestników rajdu organizatorzy zapewniają ciepły posiłek.

 

OGŁOSZENIE

2015-04-24 10:15

 W  związku z wyborami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonymi na 10 maja b.r. Krajowe Biuro Wyborcze przygotowało plakat informacyjny, który zawiera  podstawowe informacje dot. głosowania w najbliższych wyborach.

 
Więcej w załączniku: plakat wyborczy

Ogłoszenie

2015-04-13 13:51

 Urząd Gminy w Jastrzębiu zawiadamia, że w dniu 16.04.2015r. (czwartek) od godziny 12:00 będą nieodpłatnie wydawane jabłka i marchew.

Punktem odbioru w/w artykułów będą Remizy strażackie w poszczególnych miejscowościach tj.: Jastrząb, Gąsawy Rządowe, Nowy Dwór i Wola Lipieniecka.

Ogłoszenie

2015-04-10 15:28

 Wójt Gminy Jastrząb informuje, że wprowadza się powiadamianie właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz nie zamieszkałych, na których powstają odpady komunalne za pomocą systemu telefonicznego sms. Przekazywane informacje będą dotyczyły spraw dotyczących gospodarki odpadami komunalnymi na terenie gminy Jastrząb, a w szczególności o harmonogramach odbioru odpadów, sposobu segregacji, terminach płatności i innych.

Mazowiecki Konkurs Wiedzy z zakresu BHP i ekologii w rolnictwie dla rolników i sołtysów

2015-04-10 14:23

Już po raz szósty Oddział Regionalny KRUS w Warszawie organizuje Konkurs dla rolników i sołtysów z całego Mazowsza. Konkurs przebiega we współorganizacji jednostek samorządu terytorialnego województwa mazowieckiego i ma na celu promocję bezpieczeństwa pracy na wsi oraz zmniejszanie skutków degradacji środowiska naturalnego spowodowanego działalnością rolniczą.

 

OGŁOSZENIE

2015-03-27 09:31

Gmina Jastrząb wspólnie z firmą „EKO-JAS” organizują na terenie gminy Jastrząb zbiórkę odpadów.

Tel. kontaktowy: UG Jastrząb 48 62 84 872, „EKO-JAS” 48 618 68 54.

 

Więcej w załączniku: ogłoszenie

OGŁOSZENIE

2015-03-26 14:17

Wójt Gminy Jastrząb podaje do publicznej wiadomości,  iż od I kwartału 2015 r nastąpiła zmiana systemu odczytu liczników, oraz sposobu rozliczana należności za pobór  wody w nowym systemie informatycznym . Płatności należności za pobór wody będzie można dokonać:   u osoby dokonującej  odczytu wodomierza, u sołtysa, w kasie Urzędu Gminy Jastrząb  lub przelewem internetowym. Każdy odbiorca wody będzie posiadał indywidualny rachunek rozliczeniowy przypisany do danej nieruchomości.
 
 
 
 


Strona: 39 z 56
Wybierz stronę:1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56
Polecane linki
 1. Zapytaj wójta
  Zapytaj Wójta
 2. Newsletter
 3. Biuletyn Informacji Publicznej
 4. Dziennik ustaw
 5. Monitor Polski
 6. Elektroniczna Szkrzynka Podawcza
 7. NSP 2011
 8. Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
 9. Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
 10. Systemy wczesnego ostrzegania przed zjawiskami katastrofalnymi w Powiecie Szydłowieckim
 11. Codziennik Prawny
 12. Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego
 13. LGD na piaskowcu
 14. Poakcesyjny Program Wsparcia Obszarów Wiejskich
 15. WKU Radom
 16. KRUS
 17. Cech Rzemiosł Różnych w Szydłowcu
 18. Piaskowiec Szydłowiecki
 19. BHP w rolnictwie
 20. Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie
 21. Mikroporady
 22. Zaszczep w sobie chęć szczepienia
 23. Szczepienia