Herb Gminy Jastrząb

INFORMACJA

Informujemy, że w okresie od 29 czerwca 2022 r. do 15 lipca 2022 r. Urząd Gminy Jastrząb będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 700 do 1400

Herb Gminy Jastrząb

OGŁOSZENIE

W związku z falą upałów oraz pracami w hydroforni Śmiłów, która jest wyłączona z obiegu do końca lipca i znacznym wzrostem zużycia wody pobieranej z sieci wodociągowej na innych hydroforniach, Wójt Gminy Jastrząb zwraca się do wszystkich mieszkańców gminy z prośbą o ograniczenie wykorzystywania wody do innych celów niż socjalno - bytowe, tj. napełnianie basenów podlewanie trawników i ogródków.

Nadmierny pobór wody powoduje że studnie głębinowe nie nadążają uzupełniać zbiornik z wodą  dlatego może to doprowadzać do całkowitego braku wody na całej linii wodociągu.

Bardzo proszę mieszkańców o zrozumienie zaistniałej sytuacji oraz zastosowanie się do powyższej prośby.

Wójt Gminy Jastrząb
Andrzej Bracha

zdjęcie - wreczenie pucharow

11 czerwca br. nad zalewem w Jastrzębiu odbyła się impreza organizowana przez Esfit Studio z Radomia oraz Wójta Gminy Jastrząb Andrzeja Brachę , który objął patronat nad tym wydarzeniem. Impreza, która odbyła się z okazji jubileuszu 600 lecia powstania miejscowości Jastrząb, rozpoczęła się o godzinie 12. Po przemówieniach organizatorów przyszedł czas na zabawę. Zawody polegały na biegu przez błotne i trudne tory przeszkód. W rywalizacji uczestniczyli nie tylko dorośli ale również dzieci. Osoby starsze w przedziale 16+ mieli do pokonania 6 km wokół zalewu, natomiast nasi mali milusińscy 1 km przeszkód.

Po zakończonych biegach wyłonieni zostali zwycięzcy. Wójt Gminy Andrzej Bracha wręczył puchar oraz drobny upominek wygranemu w specjalnym wyzwaniu jak również pogratulował wszystkim zdobywcom nagród. Po wręczonych pucharach nadszedł czas na odpoczynek przy ognisku, gdzie można było smażyć kiełbaski i bawić się przy muzyce.

Wszyscy bawili się wyśmienicie a radość dzieci była bezcenna.

Mamy nadzieję ,że możemy powiedzieć „do następnego razu….”

Zdjęcie Budowa sali gimnastycznej

Dnia 13 czerwca br. ruszyła budowa sali gimnastycznej przy Publicznej Szkole Podstawowej w Gąsawach Rządowych. Przedmiotowy budynek przeznaczony będzie na użytek uczniów obecnej PSP. Przy otwarciu inwestycji wzięli udział Wójt Gminy Jastrząb Andrzej Bracha, Sekretarz Gminy Albert Bobrowski oraz wykonawcy z firmy Wiatrobud II.  Na to zadanie gmina otrzymała dofinansowanie z programu Polski Ład. Inwestycja pod nazwą ,,Budowa sali gimnastycznej wraz z łącznikiem do istniejącego budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Gąsawach Rządowych wraz z wyposażeniem.” obejmuje: budowę sali gimnastycznej z zapleczem wraz z wewnętrznymi instalacjami: wentylacji, wody, kanalizacji sanitarnej i instalacji elektrycznej. Sala gimnastyczna będzie położona z łącznikiem  z budynkiem istniejącej PSP.

Powierzchnia użytkowa sali to 489,23 m2 natomiast powierzchnia całkowita to 555,12 m2. Wyposażenie sali to m in drabinki sportowe, bramki, materace, tablice do koszykówki, słupki do siatki, ławki itp. Koszt całej inwestycji wynosi 3 072 540,00 zł.

logo Budżet Obywatelski Mazowsza

Trwa głosowanie na projekty w Budżecie Obywatelskim.

Zachęcamy do głosowania wszystkich mieszkańców Województwa Mazowieckiego.
Na głosowanie poświęcisz tylko chwilę, a z efektów będziesz cieszyć się przez kolejne kilka lat.

Jak głosować na projekty w Budżecie Obywatelskim Mazowsza?

1. Wejdź na platformę bom.mazovia.pl i kliknij przycisk „Głosuj online".
  2. Uzupełnij swoje dane: imię, nazwisko, miejscowość, powiat, numer telefonu komórkowego.
  3. Wybierz jeden projekt z puli ogólnowojewódzkiej.
  4. Wybierz jeden projekt z puli podregionalnej.
  5. Wpisz kod weryfikacyjny, który został wysłany na podany numer telefonu.
  6. Zagłosuj.
  7. Wypełnij ankietę - będzie nam bardzo miło.

Gmina Jastrząb zwraca się z apelem o adopcję bezdomnego psa.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu (48) 628 48 70.