Program priorytetowy "Czyste Powietrze"

program czyste powietrze tablica informacyjna

W Urzędzie Miejskim w Jastrzębiu został utworzony punkt konsultacyjno-informacyjny w ramach Programu Priorytetowego "Czyste Powietrze". Zainteresowanych mieszkańców gminy zapraszamy do korzystania z punktu, który ma celu ułatwienie wnioskodawcom aplikowanie o dofinansowanie w ramach programu „ Czyste Powietrze”

GODZINY PRACY PUNKTU:

PONIEDZIAŁEK – od 9.00 do 13.00

WTOREK – od 9.00 do 13.00

ŚRODA – od 8.00 do 12.00

Wszelkich informacji można uzyskać osobiście, w siedzibie urzędu,

telefonicznie pod nr tel.    48 628 48 73

oraz e-mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Logo Czyste Powietrze - zdrowy wybór

Od kwietnia zmiany w programie „Czyste Powietrze”

Wprowadzenie obowiązku wyboru pomp ciepła oraz kotłów zgazowujących drewno i kotłów na pellet tylko z tych wpisanych na listę zielonych urządzeń i materiałów (lista ZUM), a także możliwość uzyskania najwyższego poziomu dofinansowania tylko na jeden budynek mieszkalny jednorodzinny albo jeden lokal mieszkalny w takim budynku – to zmiany w „Czystym Powietrzu”, które zaczną obowiązywać od kwietnia 2024 r.

Więcej informacji - https://czystepowietrze.gov.pl/media/informacje-prasowe/od-kwietnia-2024-r-zmiany-w-programie-czyste-powietrze

 

Szanowni Państwo

Poniżej przedstawiamy informacje o danych liczbowych dotyczących przedsięwzięć z terenu Gminy Jastrząb w ramach Programu Priorytetowego ”Czyste Powietrze” (liczba złożonych wniosków, liczba zrealizowanych przedsięwzięć a  także kwot wypłaconych dotacji) stan na dzień 31.03.2024 r.

Informacje zawarte w zestawieniu dotyczą okresu od początku trwania programu tj. od dnia 19.09.2018 r. do dnia 31.03.2024 r. 

 • liczba złożonych Wniosków o dofinansowanie – 281 wniosków,
 • liczba zrealizowanych przedsięwzięć -  130 wypłat,
 • kwota wypłaconych dotacji, dla przedsięwzięć z terenu Gminy – 3 816135,89 zł.
Logo Krajowy Plan Odbudowy – Flaga Polski Rzeczpospolita Polska – Sfinansowano przez Unię Europejską NextGenerationEU Sprawdzaj oferty i nie podpisuj od razu! Pamiętaj wymiana kopciucha + termomodernizacja (na podstawie audytu energetycznego) = niższe rachunki, komfortowy dom, zdrowie i czyste powietrze Ktoś proponuje Ci pompę ciepła „za darmo”? Zapamiętaj w swojej gminie zanim się zgodzisz i coś podpiszesz. Zapytaj o sprawdzonego wykonawcę, rodzinie i znajomym. Nie podpisuj pełnomocnictwa bez zapoznania się z treścią umowy. Dotacja jest dla Ciebie, nie da Wykonawcy, Logo Ministerstwa Klimatu i Środowiska – Logo Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – Logo czyste powietrze.gov.pl

OSTRZEŻENIE DLA WNIOSKODAWCÓW I BENEFICJENTÓW PROGRAMU „CZYSTE POWIETRZE”

Sprawdzaj oferty, nie podpisuj „od ręki”!

Korzystaj z programu „Czyste Powietrze” uważnie. Wybieraj sprawdzonych wykonawców. Uważaj na oferty składane przez akwizytorów i sprawdzaj, co podpisujesz. Pamiętaj, że dotacja z programu „Czyste Powietrze” przysługuje Tobie, a nie wykonawcy. Instalowanie nowego urządzenia grzewczego jest skuteczne tylko w ocieplonym domu.

Uwaga na nierzetelnych wykonawców

Jeśli jesteś wnioskodawcą lub beneficjentem dotacji z programu „Czyste Powietrze”, to bądź czujny i rozważny w wyborze dostawcy i firmy instalacyjnej zajmującej się wymianą źródła ciepła. Szczególnie uważaj na tych, którzy pukają do Twoich drzwi i oferują coś „za darmo”. Niestety, zdarzają się na rynku usług nieuczciwi wykonawcy, którzy oferują usługi i produkty niskiej jakości oraz zawyżają ceny.
Zwracamy uwagę, że wybór firmy sprzedającej urządzenie, jak i wykonującej jego montaż, należy do Państwa – naszych wnioskodawców i beneficjentów.

W programie „Czyste Powietrze” najwyższe bezzwrotne dofinansowanie, z kompleksową termomodernizacją i wymianą źródła ciepła, to nawet 136 200 zł, ale VAT zawsze musi dopłacić wnioskodawca.

Jeśli ktoś oferuje usługę „za darmo”, warto mieć wątpliwości co do rzetelności takiej oferty. Jeśli przedstawiciel firmy podsuwa pełnomocnictwo w ramach programu „Czyste Powietrze”, a nie daje możliwości na spokojne zapoznanie się z warunkami umowy – warto zastanowić się nad rzetelnością takiej oferty.

Podpisując pełnomocnictwo, dajesz komuś prawo do dysponowania przyznaną Ci dotacją.

Zaproszenie

Gmina Jastrząb realizuje Program Priorytetowy „Czyste Powietrze” w związku z tym Burmistrz Jastrzębia Andrzej Bracha zaprasza mieszkańców zainteresowanych złożeniem wniosku o dofinansowanie w ramach przedmiotowego Programu na spotkanie informacyjne w dniu 17.04.2024 r. (środa) godz.: 15:30  w Sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Jastrzębiu,   Pl. Niepodległości 5, 26-502 Jastrząb.

Szanowni Państwo

Poniżej przedstawiamy informacje o danych liczbowych dotyczących przedsięwzięć z terenu Gminy Jastrząb w ramach Programu Priorytetowego ”Czyste Powietrze” (liczba złożonych wniosków, liczba zrealizowanych przedsięwzięć a  także kwot wypłaconych dotacji) stan na dzień 31.12.2023 r.

Nowa odsłona strony czystepowietrze.gov.pl już dostępna

INFORMACJA PRASOWA

Warszawa, 27 grudnia 2023 r.

Dokumenty o programie „Czyste Powietrze” pod ręką, proste, intuicyjne menu, poprawiona nawigacja, odświeżona szata graficzna – tak wygląda nowa odsłona serwisu internetowego czystepowietrze.gov.pl. Przebudowa strony „Czystego Powietrza” była ukierunkowana na potrzeby beneficjentów programu, którzy mają teraz dostęp do bardziej przystępnych i przejrzystych informacji.

Loga - Krajowy Plan Odbudowy - Rzeczpospolita Polska - Sfinansowano przez Unię Europejską NextGenerationEU - Czyste Powietrze Zdrowy Wybór

Zaproszenie

Gmina Jastrząb realizuje Program Priorytetowy „Czyste Powietrze” w związku z tym Burmistrz Jastrzębia Andrzej Bracha zaprasza mieszkańców zainteresowanych złożeniem wniosku o dofinansowanie w ramach przedmiotowego Programu na spotkanie informacyjne w dniu 13.12.2023 r. (środa) godz.: 15:30  w Sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Jastrzębiu,   Pl. Niepodległości 5, 26-502 Jastrząb.

Szanowni Państwo

Poniżej przedstawiamy informacje o danych liczbowych dotyczących przedsięwzięć z terenu Gminy Jastrząb w ramach Programu Priorytetowego ”Czyste Powietrze” (ilość wniosków, umów a także kwot wypłat dla inwestycji realizowanych na terenie Gminy Jastrząb) stan na dzień 30.09.2023 r.

Informacje zawarte w zestawieniu dotyczą okresu od początku trwania programu tj. od dnia 19.09.2018 r. do dnia 30.09.2023 r. 

 • liczba złożonych Wniosków o dofinansowanie – 249 wniosków,
 • liczba zawartych umów o dofinansowanie – 206 umów,
 • liczba zrealizowanych przedsięwzięć -  107 wypłat,
 • kwota wypłaconych dotacji, dla przedsięwzięć z terenu Gminy – 2 490 469,55 zł.
Logo Czyste Powietrze

Szanowni Państwo,

Wobec narastającego problemu wynikającego z działań nieuczciwych instalatorów pomp ciepła przesyłamy Państwu komunikat, który NFOŚiGW udostępnił na stronie programu czystepowietrze.gov.pl, znajdujący się w poniższym linku

[LINK] - Sprawdź ofertę na swoje nowe źródło ciepła! – Program Czyste Powietrze

 

 

Logo Czyste Powietrze

Szanowni Państwo

Poniżej przedstawiamy informacje o danych liczbowych dotyczących przedsięwzięć z terenu Gminy Jastrząb w ramach Programu Priorytetowego ”Czyste Powietrze” (ilość wniosków, umów a także kwot wypłat dla inwestycji realizowanych na terenie Gminy Jastrząb) stan na dzień 30.06.2023 r.

Informacje zawarte w zestawieniu dotyczą okresu od początku trwania programu tj. od dnia 19.09.2018 r. do dnia 30.06.2023 r. 

 • liczba złożonych Wniosków o dofinansowanie – 221 wniosków,
 • liczba zawartych umów o dofinansowanie – 181 umów,
 • liczba zrealizowanych przedsięwzięć -  97 wypłat,
 • kwota wypłaconych dotacji, dla przedsięwzięć z terenu Gminy – 1.991.731,47 zł.
Logo Czyste Powietrze

Szanowni Państwo

Poniżej przedstawiamy informacje o danych liczbowych dotyczących przedsięwzięć z terenu Gminy Jastrząb w ramach Programu Priorytetowego ”Czyste Powietrze” (ilość wniosków, umów a także kwot wypłat dla inwestycji realizowanych na terenie Gminy Jastrząb) stan na dzień 31.03.2023 r.

Informacje zawarte w zestawieniu dotyczą okresu od początku trwania programu tj. od dnia 19.09.2018 r. do dnia 31.03.2023 r. 

 • liczba złożonych Wniosków o dofinansowanie – 196 wniosków,
 • liczba zawartych umów o dofinansowanie – 169 umów,
 • liczba zrealizowanych przedsięwzięć -  82 wypłat,
 • kwota wypłaconych dotacji, dla przedsięwzięć z terenu Gminy – 1.415.723,33 zł.