Program priorytetowy "Czyste Powietrze"

program czyste powietrze tablica informacyjna

W Urzędzie Miejskim w Jastrzębiu został utworzony punkt konsultacyjno-informacyjny w ramach Programu Priorytetowego "Czyste Powietrze". Zainteresowanych mieszkańców gminy zapraszamy do korzystania z punktu, który ma celu ułatwienie wnioskodawcom aplikowanie o dofinansowanie w ramach programu „ Czyste Powietrze”

GODZINY PRACY PUNKTU:

PONIEDZIAŁEK – od 9.00 do 13.00

WTOREK – od 9.00 do 13.00

ŚRODA – od 8.00 do 12.00

Wszelkich informacji można uzyskać osobiście, w siedzibie urzędu,

telefonicznie pod nr tel.    48 628 48 73

oraz e-mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szanowni Państwo

Poniżej przedstawiamy informacje o danych liczbowych dotyczących przedsięwzięć z terenu Gminy Jastrząb w ramach Programu Priorytetowego ”Czyste Powietrze” (ilość wniosków, umów a także kwot wypłat dla inwestycji realizowanych na terenie Gminy Jastrząb) stan na dzień 30.09.2023 r.

Informacje zawarte w zestawieniu dotyczą okresu od początku trwania programu tj. od dnia 19.09.2018 r. do dnia 30.09.2023 r. 

 • liczba złożonych Wniosków o dofinansowanie – 249 wniosków,
 • liczba zawartych umów o dofinansowanie – 206 umów,
 • liczba zrealizowanych przedsięwzięć -  107 wypłat,
 • kwota wypłaconych dotacji, dla przedsięwzięć z terenu Gminy – 2 490 469,55 zł.
Logo Czyste Powietrze

Szanowni Państwo,

Wobec narastającego problemu wynikającego z działań nieuczciwych instalatorów pomp ciepła przesyłamy Państwu komunikat, który NFOŚiGW udostępnił na stronie programu czystepowietrze.gov.pl, znajdujący się w poniższym linku

[LINK] - Sprawdź ofertę na swoje nowe źródło ciepła! – Program Czyste Powietrze

 

 

Logo Czyste Powietrze

Szanowni Państwo

Poniżej przedstawiamy informacje o danych liczbowych dotyczących przedsięwzięć z terenu Gminy Jastrząb w ramach Programu Priorytetowego ”Czyste Powietrze” (ilość wniosków, umów a także kwot wypłat dla inwestycji realizowanych na terenie Gminy Jastrząb) stan na dzień 30.06.2023 r.

Informacje zawarte w zestawieniu dotyczą okresu od początku trwania programu tj. od dnia 19.09.2018 r. do dnia 30.06.2023 r. 

 • liczba złożonych Wniosków o dofinansowanie – 221 wniosków,
 • liczba zawartych umów o dofinansowanie – 181 umów,
 • liczba zrealizowanych przedsięwzięć -  97 wypłat,
 • kwota wypłaconych dotacji, dla przedsięwzięć z terenu Gminy – 1.991.731,47 zł.
Logo Czyste Powietrze

Szanowni Państwo

Poniżej przedstawiamy informacje o danych liczbowych dotyczących przedsięwzięć z terenu Gminy Jastrząb w ramach Programu Priorytetowego ”Czyste Powietrze” (ilość wniosków, umów a także kwot wypłat dla inwestycji realizowanych na terenie Gminy Jastrząb) stan na dzień 31.03.2023 r.

Informacje zawarte w zestawieniu dotyczą okresu od początku trwania programu tj. od dnia 19.09.2018 r. do dnia 31.03.2023 r. 

 • liczba złożonych Wniosków o dofinansowanie – 196 wniosków,
 • liczba zawartych umów o dofinansowanie – 169 umów,
 • liczba zrealizowanych przedsięwzięć -  82 wypłat,
 • kwota wypłaconych dotacji, dla przedsięwzięć z terenu Gminy – 1.415.723,33 zł.
Logo Czyste Powietrze

Zaproszenie

 

Gmina Jastrząb realizuje Program Priorytetowy „Czyste Powietrze” w związku z tym Burmistrz Jastrzębia Andrzej Bracha zaprasza mieszkańców zainteresowanych złożeniem wniosku o dofinansowanie w ramach przedmiotowego Programu na spotkanie informacyjne w dniu 26.04.2023 r. (środa) godz.: 16:00  w świetlicy wiejskiej w Jastrzębiu,  Pl. Niepodległości 5, 26-502 Jastrząb. 

Ważny komunikat w sprawie nieuczciwych ofert kierowanych do Wnioskodawców programu „Czyste Powietrze”

W związku z informacjami o nieuczciwych wykonawcach, którzy proponują wykonanie prac dofinansowanych z Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze” informujemy, iż Beneficjent dokonuje wyboru wykonawcy/ów realizujących usługi, dostawy, roboty budowlane w ramach przedsięwzięcia na własne ryzyko.

Wykonawców i wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej (wfośigw) nie łączy żadna umowa lub zobowiązanie z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umów związanych z realizacją przedsięwzięcia, zawieranych przez Beneficjentów z wykonawcami.

Ważne jest, aby decyzje o zawarciu umowy były podejmowane przez Wnioskodawcę bez nacisków i bez pośpiechu, z możliwością przemyślenia i konsultacji wyboru w najbliższym środowisku społecznym: z sąsiadami, w gminie.

Zachęcamy do weryfikacji firmy jeszcze przed podpisaniem umowy.

Pierwszy krok aby zweryfikować uczciwość firmy to sprawdzenie w bezpłatnych publicznych, ogólnodostępnych źródłach czy firma jest zarejestrowana i jest aktywnym przedsiębiorcą. Można to zrobić w rejestrach dostępnych w sieci Internet:

Logo Czyste Powietrze

Zaproszenie

Gmina Jastrząb realizuje Program Priorytetowy „Czyste Powietrze” w związku z tym Burmistrz Jastrzębia Andrzej Bracha zaprasza mieszkańców zainteresowanych złożeniem wniosku o dofinansowanie w ramach przedmiotowego Programu na spotkanie informacyjne w dniu 01.02.2023 r. (środa) godz.: 15:30  w Sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Jastrzębiu,  Pl. Niepodległości 5, 26-502 Jastrząb.

 

Szanowni Państwo
Poniżej przedstawiamy informacje o danych liczbowych dotyczących przedsięwzięć z terenu Gminy Jastrząb w ramach Programu Priorytetowego ”Czyste Powietrze” (ilość wniosków, umów a także kwot wypłat dla inwestycji realizowanych na terenie Gminy Jastrząb) stan na dzień 31.12.2022 r.
Informacje zawarte w zestawieniu dotyczą okresu od początku trwania programu tj. od dnia 19.09.2018 r. do dnia 30.09.2022 r.
• liczba złożonych Wniosków o dofinansowanie – 188 wniosków,
• liczba zawartych umów o dofinansowanie – 167 umów,
• liczba zrealizowanych przedsięwzięć - 62 wypłat,
• kwota wypłaconych dotacji, dla przedsięwzięć z terenu Gminy – 1.081.632,75 zł.

 

Szanowni Państwo

Przypominamy, że już od dzisiaj obowiązują nowe warunki w PP Czyste Powietrze. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentacją Programu zamieszczoną poniżej w linku:

https://czystepowietrze.gov.pl/czyste-powietrze/#do-pobrania

 

images/loga/logo_cp.png

Szanowni Państwo

Poniżej przedstawiamy informacje o danych liczbowych dotyczących przedsięwzięć z terenu Gminy Jastrząb w ramach Programu Priorytetowego ”Czyste Powietrze” (ilość wniosków, umów a także kwot wypłat dla inwestycji realizowanych na terenie Gminy Jastrząb) stan na dzień 30.09.2022 r.

Informacje zawarte w zestawieniu dotyczą okresu od początku trwania programu tj. od dnia 19.09.2018 r. do dnia 30.09.2022 r. 

 • liczba złożonych Wniosków o dofinansowanie – 180 wniosków,
 • liczba zawartych umów o dofinansowanie – 147 umów,
 • liczba zrealizowanych przedsięwzięć -  58 wypłat,
 • kwota wypłaconych dotacji, dla przedsięwzięć z terenu Gminy – 1.013.187,59 zł.