Rada Seniorów Gminy Jastrząb

logo Rada Seniorów Gminy Jastrząb

Rada Seniorów Gminy Jastrząb

Plac Niepodległości 5, 26-502 Jastrząb

e-mail :   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Statutu Rady Seniorów Gminy Jastrząb

Spotkanie z seniorami w Gminie Jastrząb

18 czerwca 2024 r. obyło się spotkanie w ramach zadania pn. „Zdrowo, Aktywnie i Bezpiecznie” współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Podczas wydarzenia odbyło się szkolenie edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa seniorów. Szkolenie zostało zorganizowane w świetlicy środowiskowej w Jastrzębiu, które poprowadził Sierż. Szt. Mateusz Sawicki. Podczas szkolenia seniorzy wysłuchali wykładu mówiącego o zagrożeniach bezpieczeństwa osób starszych w przestrzeni publicznej. Zostały przedstawione niebezpieczeństwa czyhające na seniorów. Policjant zwrócił uwagę na metody stosowane przez coraz bardziej kreatywnych złodziei, których celem jest wyłudzenie od osób starszych pieniędzy lub innych wartościowych przedmiotów, jak również na zasady postępowania pozwalające na właściwą ochronę przed zagrożeniami. Podczas spotkania seniorzy wymienili się spostrzeżeniami dotyczącymi ich bezpieczeństwa oraz skorzystali z poczęstunku.

logo mazowsze dla seniorów 25lat mazowsze

Burmistrz Jastrzębia Andrzej Bracha oraz Rada Seniorów Gminy Jastrząb  Zapraszają seniorów na spotkanie z policjantem.

Burmistrz Jastrzębia Andrzej Bracha oraz Rada Seniorów Gminy Jastrząb

Zapraszają seniorów na spotkanie z policjantem.

Zdrowo, Aktywnie i Bezpiecznie !

W programie zadania :

  • Szkolenie edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa seniorów - spotkanie z policjantem

  • Poczęstunek dla uczestników

 Szkolenie odbędzie się 18 czerwca 2024 r. o godz. 14.00 w Świetlicy Środowiskowej w Jastrzębiu.

Zdrowo aktywnie bezpiecznie 2024 plakat

Burmistrz Jastrzębia Andrzej Bracha oraz Rada Seniorów Gminy Jastrząb

Zapraszają seniorów do wzięcia udziału w zadaniu

Zdrowo, Aktywnie i Bezpiecznie !

W programie zadania :

  • Szkolenie edukacyjne dotyczące profilaktyki zdrowia- spotkanie z lekarzem oraz poczęstunek dla uczestników.
  • Szkolenie edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa seniorów- spotkanie z policjantem oraz poczęstunek dla uczestników.
  • Wyjazd na 3 dniową wycieczkę do Trójmiasta (Gdańsk, Gdynia, Sopot).

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA !


Formularz rekrutacyjny dostępny na stornie www.jastrzab.com.pl lub w Urzędzie Miejskim w Jastrzębiu pok. nr 8. Termin składania formularza rekrutacyjnego do dnia: 30.04.2024 r. w Urzędzie Miejski w Jastrzębiu pok. nr 8. Więcej informacji pod nr tel. : +48 628 48 68

Uczestnicy wycieczki - zdjęcie grupowe

Logo 25lat Mazowsza

23 września miało miejsce zakończenie cyklu spotkań Seniorów Gminy Jastrząb. Odbyło się integracyjne wyjście na grzybobranie połączone z wizytą w miejscu pamięci w miejscowości Kierz Niedźwiedzi. Uczestnicy wybrali się na pieszą wędrówkę do miejsc pamięci Powstania Styczniowego oraz na spotkanie z przedstawicielem Lasów Państwowych, który przedstawi właściwe zachowanie się na terenie lasu, pomników przyrody znajdujących się w okolicy oraz przybliżył historię miejsca pamięci poległych tam Powstańców. Na zakończenie spotkania seniorzy biesiadowali przy ognisku śpiewając wspólnie piosenki patriotyczne i żołnierskie.

Zadanie pn. „Rada Seniorów Gminy Jastrząb- śladami Powstania Styczniowego” współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

logo mazowsze dla seniorów

Uczestnicy wycieczki - zdjęcie grupowe

26-27 czerwca seniorzy naszej gminy wyruszyli na ciekawą i edukacyjną wycieczkę w ramach Zadanie pn. „Rada Seniorów Gminy Jastrząb - śladami Powstania Styczniowego” współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Podczas wycieczki odwiedzili miejsca pamięci Powstania Styczniowego. Uczestnicy wybrali się kolejno do miejscowości Barak następnie do Małogoszczy – wizyta na grobach powstańczych oraz Leśnicy w Zagrodzie Edukacyjnej „Ostoja Dworska”, gdzie seniorzy mogli poczuć klimat tamtych czasów, obejrzeli rekwizyty oraz odsłuchali prelekcji. Następnie wybrali się do Grochowiska – miejsca bitew powstańczych, Opatowa, Jaworu Soleckiego odwiedzili też Radom i Mauzoleum płk. Dionizego Czachowskiego. Podczas pierwszego dnia odbyły się również prelekcja na temat roli Powstania Styczniowego w historii Polski oraz spotkanie przy ognisku wraz z wspólnym śpiewem historycznych piosenek i pieśni patriotycznych.

II etap projektu „Senior to wigor - Senior to zdrowie”

Za nami kolejny etap projektu pn. : „Senior to wigor - Senior to zdrowie”, który zorganizowała Rada Seniorów Gminy Jastrząb oraz Fundacje "NETTO". 21 czerwca 2023 r. odbyło się spotkanie integracyjne mające na celu wspólną zabawę oraz aktywizację społeczności senioralnej z terenu naszej Gminy oraz seniorów z Powiatu Szydłowieckiego. Spotkanie rozpoczęła Pani Wanda Grabowska- Przewodnicząca Rady Seniorów Gminy Jastrząb, która przywitała zaproszonych gości oraz wszystkich zgromadzonych. W spotkaniu wzięli udział: Andrzej Bracha – Burmistrz Jastrzębia, Agnieszka Dąbrowska- Sekretarz Gminy, Sławomir Bińkowski – Przewodniczący Rady Miejskiej w Jastrzębiu, Wojciech Warso - Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Jastrzębiu, Iwona Stępniewska – Prezes Parafialnego Zespołu Caritas w Radomiu, Katarzyna Sasal.

Rada Seniorów Gminy Jastrząb- śladami Powstania Styczniowego - uczestnicy

Logo 25lat Mazowsza

14 czerwca 2023 roku odbyło się pierwsze spotkanie integracyjne w ramach projektu pn. „Rada Seniorów Gminy Jastrząb- śladami Powstania Styczniowego”. Wydarzenie otworzyła Pani Przewodnicząca Rady Seniorów Gminy Jastrząb Wanda Grabowska, która przywitała zaproszonych gości oraz wszystkich zgromadzonych. W imprezie wzięli udział Burmistrz Jastrzębia Andrzej Bracha, Przewodniczący Rady Miejskiej Sławomir Bińkowski, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Wojciech Warso, Dyrektor PSP w Jastrzębiu Beata Przytuła-Bińkowska, Albert Bobrowski, seniorzy Gminy Jastrząb oraz pozostali goście.

Uczestnicy wydarzenia wysłuchali prelekcji na temat Powstania Styczniowego, którą przedstawił Pan Albert Bobrowski. Ponadto odbył się występ koła teatralnego „Młodzi Duchem”, którzy z tej okazji przygotowali przedstawienie. Na przybyłych gości czekał poczęstunek i dobra zabawa.

Zadanie pn. „Rada Seniorów Gminy Jastrząb- śladami Powstania Styczniowego” współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

logo mazowsze dla seniorów

Plakat Mazowsze dla seniorów

Burmistrz Jastrzębia Andrzej Bracha oraz Rada Seniorów Gminy Jastrząb

zapraszają na

Cykl spotkań integracyjnych dla seniorów

Zadanie pn. „Rada Seniorów Gminy Jastrząb- śladami Powstania Styczniowego” współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego

14 czerwca 2023 r.

Spotkanie integracyjne wraz z prezentacją i prelekcją na temat Powstania Styczniowego

Dofinansowanie na realizację rpojektu: "Rada Seniorów Gminy Jastrząb - śladami Powstania Styczniowego"

19.05.2023 r. została podpisana umowa o dofinansowanie w wysokości 22 877,14 zł na realizację projektu pn. „Rada Seniorów Gminy Jastrząb - śladami Powstania Styczniowego” współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach Samorządowego Instrumentu Wsparcia Inicjatyw Rad Seniorów „Mazowsze dla Seniorów 2023”.

Realizacja tego projektu ma szczególny charakter, gdyż chcemy kontynuować działania, mające na celu stworzenie seniorom warunków do aktywizacji, integracji i utrzymania ich w kontakcie ze środowiskiem. Na te zadania oczekują osoby dla których ważne są spotkania z rówieśnikami. Podjęte przez nas działania z pewnością przyczynią się do aktywizacji społecznej osób starszych i utwierdzą je w przekonaniu, że wiek emerytalny to ciekawy i satysfakcjonujący okres życia.

#Mazowszepomaga   #programwsparcia   #solidarnośćmazowiecka

Logo Rada Seniorów Gminy Jastrząb

W imieniu zarządu Stowarzyszenia „Pogodni Seniorzy Gminy Jastrząb” informuję,

że planowane spotkania 17 i 18 maja 2023 r. zostają odwołane z przyczyn losowych.

 

Uczestników Koła Teatralnego zapraszam na spotkanie 24 maja 2023 r. o godz. 17:00 do świetlicy w Jastrzębiu.

 

O terminie walnego zebrania dla członków stowarzyszenia powiadomimy.

                                                                                                                                            Wanda Grabowska

uczestnicy Senior to wigor - senior to zdrowie na placu przed Urzędem Miejskim w Jastrzębiu w obecności Burmistrza Jastrzębia - Andrzeja Brachy

Rada Seniorów Gminy Jastrząb wraz z Fundacją „NETTO” zorganizowali wydarzenie pod nazwą "Senior to wigor -senior to zdrowie". Rajd rowerowy oraz marsz nordic walking cieszyły się dużym zainteresowaniem to były dwa dni pełne aktywności i dobrej zabawy. 12 maja wybraliśmy się na rajd rowerowy oglądając urokliwe miejsca naszej gminy. Drugiego dnia 13 maja odbył się marsz Nordic Walking wokół zalewu w Jastrzębiu, a na zakończenie wydarzenia na wszystkich czekało ognisko i wspólna zabawa. Dla seniorów był to doskonały sposób na aktywne spędzenie czasu, poprawę swojej sprawności fizycznej oraz do nawiązania nowych znajomości. To idealne połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Dziękujemy Seniorom naszej gminy za tak liczny udział i zaangażowanie.