Dnia 3 lutego br. w sobotę nad zalewem w Jastrzębiu odbył się VIII Zlot Morsów. Organizatorami wydarzenia byli miejscowi Mrozoodporni oraz Burmistrz Jastrzębia. W morsowaniu wzięło udział kilka ekip z pobliskich miejscowości tj: gospodarze imprezy Mrozoodporni Jastrząb, ekipa Lodowcowa Chlewiska, Grube Ryby Szydłowiec, grupa Morsów z Końskich, Morsjanie Nurt Mostki, Morsy z Madagaskaru – Skarżysko-Kamienna, Radomskie Morsy. Pionkowskie Morsy, Morsy z Morawicy "Byle do Zimy", Białobrzeskie Morsy, Morsy z Przysuchy, Ostrowieckie Foczki i Morsy oraz Aktywny Ćmińsk.

Dla miłośników zimnych kąpieli czekało wiele atrakcji. Gry i zabawy umilały czas uczestnikom wydarzenia. Impreza rozpoczęła się biegiem Morsa, po czym rozegrano turniej piłki nożnej plażowej. Wystąpili również lokalni seniorzy z grupy teatralnej "Młodzi Duchem” z repertuarem przygotowanym specjalnie dla tutejszych morsów. Tuż przed godziną 16 odbył się punkt kulminacyjny imprezy czyli morsowanie. Wszystkie ekipy po rozgrzewce udali się do wody. Zabawa nie miała końca, świetną atrakcją okazała się wodna zjeżdżalnia, gdzie uczestnicy imprezy lądowali w zimnym zalewie. Można było także skorzystać z gorącej balii. Nie mogło również zabraknąć pyszności, grochówki przyrządzonej przez niezastąpionych druhów z OSP Nowy Dwór jak również bigosu, kiełbasek i herbaty przygotowanej przez organizatorów.

Wszyscy zebrani mogli także rozgrzać się przy ognisku. W trakcie imprezy została zorganizowana akcja charytatywna. Zbiórka i licytacja dla chorego Norberta, który odzyskuje sprawność po ciężkim wypadku. Całe zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na rehabilitację Norberta. Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy czuwała grupa WOPR z Radomia oraz OSP Jastrząb. Atmosfera była niesamowita, wszyscy świetnie się bawili, a uśmiech biorących udział w zabawie, nie schodził z twarzy. Można również zaznaczyć, że kąpiel w zimnej wodzie ma wiele zdrowotnych właściwości nie tylko w sferze ciała, ale także umysłowej, gdzie wykazuje działania przeciwdepresyjne i łagodzi negatywne emocje. W ostatnich latach tego tupu wydarzenia cieszą się ogromną popularnością, dlatego też w gminie Jastrząb stało się ono cykliczne i co roku budzi coraz więcej emocji.

W związku z czym, zapraszamy za rok.


Galeria zdjęć: